top of page

Expert Plus

kaba expert plus

Extrémne vysoký počet blokovacích prvkov - Vložky Expert plus sú výnimočné svojou konštrukciou radiálne umiestnených stavidiel. Štandardné vložky majú spolu 5 stavidiel, pričom Expert Plus má spolu až 22 stavidiel v 4 radách! Vysokým počtom stavidiel je zabezpečená zároveň veľmi vysoká bezpečnosť voči planžetovaniu, a ich usporiadanie do 4 rád znemožňuje použiť medódu odvŕtania deliacej roviny, pretože sú až 4. Expert Plus je vhodná voľba pre systém generálneho kľúča, ktorý si vyžaduje vysokú bezpečnosť a dlhú životnosť.

Švajčiarska kvalita a presnosť - Vložky Expert Cross vyrába švajčiarska spoločnosť Dormakaba (pôvodne KABA). Ako je od švajčiarov známa ich presnosť, kľúče expert cross sa vyrábajú výhradne na presných elektronických strojoch a maximálna tolerancia je len 0,03 mm! Štandardné vložky majú pre porovnanie max. toleranciu 0,10 mm. Špička kľúča je vyfrézovaná špeciálnymi frézami, tzv. "twin code", ktorá znemožňuje napodobniť tieto kľúče, a poskytuje im tak veľmi vysokú ochranu voči kopírovaniu.

Kľúč si vyberie každý - v ponuke je malý kľúč v 12 farbách (smart key), potom veľký kľúč v 6 farbách (large key) a nakoniec celokovový kľúč bez farebného odlíšenia tzv. pancierový kľúč.

kaba expert
kluce kaba expert plus

Výnimočnosť v každom detaile - stavidlá sú štandardne tvrdené oceľové, ktoré zabezpečia dlhú životnosť. Kľúč je jamkový a nemá žiadné ostré hrany, čiže sa nedá na ňom porezať a nederie vrecká. Vysoká kombinačná kapacita - je možné vyrobiť až 907 miliárd unikátnych kľúčov! Je možné vyrobiť aj teleso s prerušeným tepelným mostom, schránkové zámky, visiace zámky, dĺžku 25 mm, protiprachové úpravy a ďalšie. Vložky sú certifikované a navyše v modulárnej konštrukcii, teda je ľahké zmeniť dĺžku vložky, ak sa zmenia dvere.

Video ako to funguje - aktuálne video je na vložku kaba expert cross, ktorá je avšak veľmi podobná vložke kaba expert plus. Rozdiel je v tom, že expert plus nemá pohyblivý segment ako je na videu.

Ďalšie možnosti a špeciálne úpravy

moznosti vloziek expert.webp
bottom of page