top of page

Expert Cross

kaba expert cross

Kľúč s plávajúcim kódom - Vložky Expert Cross sú výnimočné nielen svojou konštrukciou radiálne umiestnených stavidiel ale aj plávajúcemu kódu. Štandardné vložky majú spolu 5 aktívnych prvkov, pričom Expert Cross má spolu až 22 aktívnych prvkov a 1 pohyblivý element v kľúči = plávajúci kód. Práve pohyblivý element zabezpečuje ešte vyššiu ochranu proti nelegálnym kópiám kľúčov, a je nemožné ho skopírovať na 3D tlačiarni. Vysoký počet stavidiel zároveň zabezpečuje aj veľmi vysokú bezpečnosť a zároveň aj kombinácie pre systém generálneho kľúča.

Švajčiarska precíznosť - Vložky Expert Cross vyrába švajčiarska spoločnosť Dormakaba (pôvodne KABA). Ako je od švajčiarov známa ich presnosť, kľúče expert cross sa vyrábajú výhradne na presných elektronických strojoch a maximálna tolerancia je len 0,03 mm! Štandardné vložky majú pre porovnanie max. toleranciu 0,10 mm. Pohyblivý segment na kľúči má tvar kríža, ktorý prezentuje švajčiarsku vlajku, avšak hlavne zabezpečuje maximálnu ochranu proti nelegálnym možnostiam duplikácie kľúčov.

Kľúče pre každého - v ponuke je malý kľúč v 12 farbách (smart key), veľký kľúč v 6 farbách (large key) a nakoniec celokovový pancierový kľúč bez farebného rozlišovača.

dormakaba vlozky
kluce kaba expert cross

Výnimočnosť v každom detaile - stavidlá sú štandardne tvrdené oceľové, čiže zabezpečia dlhú životnosť vložky. Kľúč je jamkový a nemá žiadné ostré hrany, čiže sa nedá porezať a nederie vrecká. Kľúč s 22 jamkami má vysokú kombinačnú kapacitu, dá sa vyrobiť približne 100 miliárd unikátnych kľúčov! Je možné vyrobiť aj vložku s tepelným mostom, schránkové zámky, visiace zámky, dĺžku 25 mm, protiprachové úpravy, s gombíkom a ďalšie. Vložky sú certifikované a navyše v modulárnej konštrukcii, teda je ľahké zmeniť dĺžku vložky, ak sa zmenia dvere.

Video ako funguje vložka kaba expert cross:

Ďalšie možnosti a špeciálne úpravy

moznosti vloziek expert.webp
bottom of page