top of page

Ako vybrať bezpečnostnú vložku

Predtým než budete kupovať novú bezpečnostnú vložku alebo kľúčový systém, budete potrebovať vedieť zistiť rozmer vložky. V našich otázkach a návodoch nájdete ako zmerať a určiť vložku.

V tejto sekcii sa Vám pokúsime poradiť, ako vybrať čo najvhodnejšiu bezpečnostnú zámkovú vložku pre Vás. Môžete nás kontaktovať telefonicky alebo e-mailom, ak sa potrebujete detailnejšie poradiť, prípadne vysvetliť podrobnejšie jednotlivé rozdiely medzi nami ponúkanými systémami.

Často sa ešte vyberá bezpečnostná vložka podľa triedy bezpečnosti. U nás sa najčastejšie používa norma STN EN 1627, ktorá má 4 stupne ochrany. Ak poisťovňa pre Váš objekt, dom alebo byt vyžaduje 3. alebo 4. bezpečnostnú triedu, v našej tabuľke porovnaní sa hneď zorientujete, ktoré vložky sú pre Vás.

1. Vložky do bezpečnostných dverí

V tomto prípade by sme Vám odporučili jednu z nasledujúcich troch variánt. Nebolo by dobré, ak by Vám drahé bezpečnostné dvere niekto prekonal s planžetami cez vložku. Treba si uvedomiť, že pri prekonávaní bezpečnostných dverí smerujú páchatelia útok v prvom rade na zámkovú vložku, v druhom rade na prekonanie bezpečnostnej kľučky, čo im následne umožní prekonať vložku a až ako posledná možnosť je útok na prelomenie samotného dverného krídla. Je to z toho dôvodu, že v tomto poradí je zohľadnená pracnosť, ale taktiež aj hlučnosť. Slabá vložka sa dá prekonať do pár sekúnd a v úplnej tichosti. Pozn. toto poradie neplatí pri prekonávaní obyčajných dverí.

2. Systém generálneho kľúča

Bezpečnostné aj ekonomické riešenie systému generálneho kľúča. Treba zobrať v úvahu veľkosť a aké priestory sa budú zamykať. Či to bude zlatníctvo, miestnosti s technológiami alebo sklady, naše varianty pokryjú všetko. Na základe toho by sme Vám odporučili niektorú z týchto štyroch variánt. Dôležité je, aby všetky vložky mali patent a certifikáty v systéme generálneho kľúča, čo tieto varianty majú.

3. Vchodové dvere do bytu/domu alebo všetko na jeden univerzálny kľúč

Ak si chcete uzamknúť Vaše súkromné bývanie, odporúčali by sme jedno z nasledujúcich 2 riešení. Obe Vám zabezpečia funkčnosť a nepreplatíte na veciach, ktoré nevyužijete (napríklad patent a kombinačné možnosti v prípade GEGE pExtra vložiek, ktoré sú vynikajúce na komplikovanejšie kľúčové systémy, avšak tu ich nevyužijete)

4. Strácate často kľúče, alebo Vaši zákazníci od hotela/penziónu?

Elektronika je jednoznačne najlepšou voľbou. Okamžité nahrávanie nových čipov a zmazanie stratených alebo ukradnutých.

bottom of page