top of page

AP2000

Vynikajúca kvalita a spoľahlivosť - Vložky AP2000 sú najpredávanejším kľúčovým systémom na Slovensku. Vdačia za to vlastnosti vložky, medzi ktoré patrí výborná kvalita, spoľahlivý chod, vysoká bezpečnosť a priaznivá cena. Dormakaba to docielila tak, že typ "zúbkovaného" kľúča vyvinula do dokonalosti, a zároveň vyvinuli skvelý systém multi-profilových drážok, pričom vedia vyrobiť až 500+ rôznych profilov kľúča, čím je možné spraviť aj veľké systémy, a zároveň zachovať bezpečnosť kľúčov voči neautorizovanému kopírovaniu.

Vložky sú vložky v 3. bezpečnostnej triede chránené voči planžetovaniu aj bumpingu. Štandardne sú bez ochrany proti odvŕtaniu (kvôli ekonomickej variante) ale dá sa táto ochrana za príplatok doplniť. Kľúče sú chránené a nie sú voľne dostupné v kľúčiarstvách, ale len vy ako autorizovaná osoba si dorobíte náhradné kľúče s bezpečnostnou kartou. Pokiaľ chcete lacný ale spoľahlivý systém generálneho kľúča, voľba AP2000 splní Vaše očakávania v každom smere.

ap2000.webp

Kvalitné diely - diely použité vo vložkách AP2000 sú výhradne tie najlepšie. Stavidlá sú z bronzu, teleso a podstavidlá sú z mosadze, pružinky sú z nehrdzavejúcej ocele a kľúče z novostriebra, čo je zliatina medi, niklu a zinku a ďalších kovov, čo zaručuje ich pevnosť, no zároveň aj dobrú opracovateľnosť na frézach.

Vysoká bezpečnosť je docielená malými toleranciami vo výrobe, komplikovanému profilu vložiek, a rôzne dlhými a tvarovanými podstavidlami, ako vidieť na obrázku vyššie. 

vlozka a kluc ap2000.webp

Multi-profilový systém pre veľké možnosti - systém generálneho kľúča z profilov AP2000/pExtra je vyrábaný z 9 rôznych profilov kľúčov a 18 rôznych profilov vložiek, aby bolo možné vyrobiť aj veľké systémy o počte tisícov vložiek a stoviek rôznych kľúčov. Profily kľúčov na vrchu hierarchie otvoria najviac vložiek, naopak nižšie kľúče neotvoria vyššie vložky, a "najnižšie" vložky otvorí každý kľúč. To, aký typ kľúča a vložky sa vyrába z ktorého profilu je permutačne vypočítané na centrále Dormakaby, a výpočet závisí od požiadaviek zákazníka (vykrížikovanie kľúčového plánu). My už potom pre Vás vyfrézujeme kľúče a vyrobíme vložky podľa výpočtu.

vykres rodiny multi profiloveho systemu 04.webp

Ďalšie možnosti a špeciálne úpravy

drmakaba gege zamky na jeden kluc
bottom of page